Ilustruju

Táborové

30. července 2012 v 12:19 | Teris
Něco málo z tábora. Mám ještě nějaké další, možná časem přidám.
(už zase nabírám sílu na další tvoření a studování a jsem za to moc ráda)

I přes to, že jsem poměrně delší dobu moc portréty neskicovala, mi tyhle šly až prazvláštně rychle, lehce a dobře.

Pórky
Fric
Malý Zarážka
Veký Zarážka
Tábor byl skvělý.

John Frusciante - Central

Botanické ilustrace do časopisu Příroda

29. července 2012 v 17:50 | Teris
Byl to celkem těžký úkol nakreslit za tak krátkou dobu tři botanické ilustrace navíc tak málo známých rostlinek, ale zvládla jsem to. Nové zkušenosti mi tato práce dala a určitě ještě dá. Zjišťuji ale, že mám raději trochu více volnější tvorbu, než tu propracovanější.

...uch, momentálně mám ve své osobě tolik pochyb a nepozitivních myšlenek, že se mi až z toho všeho dělá husí kůže....


Konečně se někdy musím dokopat k tomu, abych probrala starší fotky a zveřejnila články týkajících se starších událostí...

Skici uhlem

30. června 2012 v 20:59 | Teris
Z posledního školního výletu na základí škole... Bylo to fajn a navíc mě překvapilo, že hnedka, co jsem si vzala uhel a papíry do rukou, šlo to snadno. Začínám si užívat výhody. které přináší dlouholeté trénování, zkoušení a studování...Malby

30. června 2012 v 18:29 | Teris
Malby za poslední dobu - tedy něco málo z nich. Jsou to rychlovky - zkoušky. Zatím jen pořád zkouším, protože malbit neumím. Musím přijít, jak na to. A já na to příjdu! Jen musím dřít.

- Má večeře. Mamka za mnou přišla, co si dám na večeři. Upatlaná od barev jsem ukázala na bublaninu předemnou, která zatím sloužila, jako můj objekt k malování.
- Rozpracováno (v uvozovkách) ze skicy ze školního výletu.


Večerní

30. června 2012 v 17:49 | Teris
Večerní, popůlnoční stavy. Někdy člověk neumí spát, tak vezme tužku, štětce, barvy či jiné podobné náčiní a pustí se do práce. Takové hlouposti tuší...Po dnešku jsemm velmi příjmně unavena, ale musím ještě uklízet a malovat - moc se mi uklízet nechce v tom vedru...

Indiáni

27. června 2012 v 18:39 | Teris
Kreslení indiáni tužkou v rámci festivalu Další břehy v Opavě. Třetího indiána nafoceného z blízka nemám, protože je ještě na závěrečné výstavě naší ZUŠky. Fromát A1.
Budou prázdniny a já mám plno práce... Musím kreslit a malovat jak na zakázku, tak pro sebe, abych se někam posunula. Tyto prázdniny nehodlám promarnit a chci makat víc, než jiné prázdniny.

Různé

3. června 2012 v 10:49 | Teris
Zátiší z kurzů z minulého roku - přípravy na talentovky. Šlo o to, vytvořit a pochopit objem předmětů, takže se nedivte, že jsem se nesnažila zachytit struktury materiálů. :)

Přišla jsem nedávno ze školy a chytil mě amok. Popadla jsem vázu s konvalinkami, akvarel, štětce, vodu a začala malbit. Taková rychlovka, nic propracovaného. Nešlo mi o to, zachytit každý detail, ale o to, aby to nějak dobře působilo jako celek.

Skicování ve škole

2. června 2012 v 21:29 | Teris
Když dělala většina třídy přijímací zkoušky na střední školy, měli jsme my, ti co už zkoušky měli za sebou volné hodiny ve škole. Tož, proč nevyužít tolik volného času, že? ... proto jsem zašla za paní učitelkou, která má na starost přírodovědný kabinet, jestli bych si nemohla něco vypůjčit - třeba nějaké vycpané zvířectvo...


Yann Tiersen

2. června 2012 v 19:50 | Teris
Nadchl mě. Jeho hudba mě nadchla... prostě, musela jsem... Takový rychlý úlet.

Yann Tiersen - Another Shore

Stromy uhlem

1. června 2012 v 20:30 | Teris
Poslední dobou si více uvědomuji, jak miluji to, co dělám... a také to, co mám - tohle se netýká pouze kreslení a malování. A moc za to děkuju...Na světě je tolik překrásných věcí, maličkostí... až je mi z té krásy někdy smutno.
 
 

Reklama