Říjen 2012

Ředkvičky

25. října 2012 v 18:19 | Teris |  Ilustruju
Večerní matlání. Ráno se taťka zlobil, že na snídani neuměl ředkvičky najít. Bodejť když byly u mě v pokoji a s trpělivostí pózovaly.


U2 - I Still Haven't Found What I'm Looking For

Fixy - les

24. října 2012 v 17:59 | Teris |  Ilustruju
Hokus pokus... Možná udělám takovýchto věcí víc.


Štěňátka

21. října 2012 v 22:19 | Teris |  Ilustruju
Máme štěňátka a aby jsme co nejdříve pro ně našli hodné páníčky, mamka mě poprosila, abych dala vědět i na svém blogu. Tak tedy - pokud by měl někdo zájem o malé milé chlupaté stvoření rasy chodský pes, ať dá vědět - kontakt k dispozici TADY a fotografie TADY. Máme 3 pejsky a 2 fenečky.Rostiny

11. října 2012 v 20:30 | Teris |  Ilustruju
Je to fuška - málo času, hodně práce do školy, ale zvládnuto. Další rostlinky do časopisu. Už pracuji na dalších a ty si hezky promakám, žádné šup sem, šup tam, ale hezky pořádně.
Zítra máme ve škole tři hodiny (matika, dějiny, angličtina) a já jsem ještě na další tři hodiny kresby. Těším se, budu kreslit bystu (plánuju si nakreslit všechny co tam mají, páč se mi líbí a dost mě to láká).
Jinak jsem už byla dvakrát na veřerní figuře a strašně mě to baví - hlavně kresba na formát cca A0, to je paráda..
---

A teď něco málo z dneška, taková malá příhoda, která mi ale rozveselila den.

Z vlaku: Sedím, skicuji pána přes uličku a snažím se být nenápadná. Ještě chvíli před tím, než jej dokresím si přisedne jeden starší dlouhovlasý střapatý (asi bubeník) a kouká, co to kreslím. Po dokreslení pána hledám další oběť. Vyvoleným se stává pan bubeník. Snažila jsem se kreslit nenápadně, ale jaksi se to nepovedlo. Naštěstí se na mě jen usmál a podotknul, že můžu kreslit dál. Kreslím. Kreslím. - Jaksi jsem stratila pojem o čase a ejhle Háj. Rychle podpis, datum, poslední čárky - vytrhla jsem stránku a dala ji ochotnému modelovi, který mi zase věnoval milý úsměv - tak to zahřeje u srdce. Pobrala jsem všecko nevšecko do rukou, u toho jsem se stihla bouchnout o strop a tak trochu polít nedopitým kafem. Musel to být poněkud zajímavý pohled vzhledem k tomu, že jsem se své hlouposti začala smát. Naštěstí mi model pomohl podat popadané věci a já se s úsměvem od ucha k uchu a poděkováním vyřítila z vlaku a smála se po celou dobu cesty domů.

Harry Gregson Williams - Only the Beginning of the Adventure

Podzimní zátiší - olej

7. října 2012 v 10:09 | Teris |  Ilustruju
Taková zkouška. Zjistila jsem, že mám doma plno starých olejových barev, tak proč jich nevyužít? S olejem se pracuje dobře, hodně dobře, i když je to těžká technika. Hodlám se v ní zlepšovat, také až nebudu mít tolik dohánění ve škole, budu doma zkoušet malbit.
Hmm... mám chuť umět vše - ať nemám rozšířené obzory pouze v jednom směru. Mám chuť se učit a rozvíjet se a samozřejmě do toho vkládat co nejvíce úsilí. To víte, talent je jedna věc a v podstatě celkem nepodstatná, důležitá je práce a úsilí. Co s talentem, který se nerozvíjí a pouze se pyšní tím, že je? Nic.
A pracovat na sobě musíme pořád, protože je vždy co zlepšit. Jo.... mám před sebou ještě kus cesty... ale snad mě donutí postupovat dál to, jak mě to co dělám neskutečně baví.

Přeji hezký nedělní den, fičím tečkovat, čárkovat, dohánět do školy a konečně dodělat ty rostliny, které dělám odznova, protože to byl děsběs.

Plenérové ze ZOO

5. října 2012 v 16:10 | Teris |  Ilustruju


Nafocení plameňáci akvarelem - ti se odevzdávali do ZOO s dalšími jinými, protože jsme měli vstup zdarma.

Plenérové - stromy

4. října 2012 v 19:39 | Teris |  Ilustruju
Pár skic... první dvě na A2, poslední do skicáře formátu A4.
Mžourám do monitotu, dávám si pauzu od kreslení rostlinek, unavená a utahaná jako štěně...

P.S.: Kdo by mě chtěl podpořit, vybrali mě totiž do soutěže BLOG ROKU 2012, tak může hlasovat v anketě - ZDE.
The Smashing Pumpkins - 1979

Pár kreseb uhlem

2. října 2012 v 20:39 | Teris |  Ilustruju
Něco málo z dvoutýdenního marodění uhlem...
Konečně už zase chodím do školy, nadšení mě pořád neopouští a myslím, že se mě jen tak nepustí. Dokonce mě teď postihlo něco takového, jakože - Jo, musím pracovat víc, však všecko jednou půjde. Líp a líp.
No, nebudu tady plkat hlouposti a raději se do něčeho pustím.
Mějte se fanfárově. :)

Jedna nedodělaná kravská lebka na formát A1